Resultatet af valget til AURA Energis repræsentantskab

top

Her finder du alle de nyvalgte medlemmer af AURA Energi a.m.b.a.'s repræsentantskab. 

Medlemmerne tiltræder 15. december 2020.

Valgområde 1

Valgområde 2

Valgområde 3

Valgområde 4

Valgområde 5

Valgområde 6

Valgområde 7

 

Læs også: Rekordhøj stemmeprocent og mange nye ansigter

Se valgråderne

Se de 7 valgområder, som de 98 repræsentantskabsmedlemmer er hver valgt i.

Se valgområderne 

1

Valgområde 1

Carsten Petersen
Carsten Petersen
8220 Brabrand
Henrik Aagaard Andreasen
Henrik Aagaard Andreasen
8220 Brabrand
Jesper Rosholm Tørresø
Jesper Rosholm Tørresø
8220 Brabrand
Joachim Hoffmann
Joachim Hoffmann
8381 Tilst
Lars Lægaard Broni
Lars Lægaard Broni
8220 Brabrand
Niels Jørgen Madsen
Niels Jørgen Madsen
8462 Harlev J
Peter Nørskov
Peter Nørskov
8220 Brabrand
Peter Wibæk Christensen
Peter Wibæk Christensen
8220 Brabrand
Rasmus Røgeskov Petersen
Rasmus Røgeskov Petersen
8381 Tilst
Steen Jørgensen
Steen Jørgensen
8220 Brabrand
Susanne Lee Jørgensen
Susanne Lee Jørgensen
8220 Brabrand
Thomas Milling
Thomas Milling
8381 Tilst
Aase Møller
Aase Møller
8220 Brabrand
2

Valgområde 2

Bjørn Kristensen for Bernie Business ApS
Bjørn Kristensen for Bernie Business ApS
8260 Viby J
Carsten Bach Mikkelsen for ALBOA
Carsten Bach Mikkelsen for ALBOA
8260 Viby J
Claus Ørnbjerg Christensen
Claus Ørnbjerg Christensen
8260 Viby J
Hans Peder Frikke
Hans Peder Frikke
8260 Viby J
Harry Østergaard
Harry Østergaard
8361 Hasselager
Helle Freundlich Andersen
Helle Freundlich Andersen
8260 Viby J
Mads Madsen
Mads Madsen
8260 Viby J
Niels Anton Skov Nielsen
Niels Anton Skov Nielsen
8260 Viby J
Peter Andersen
Peter Andersen
8260 Viby J
Poul Wiborg
Poul Wiborg
8260 Viby J
Preben Dam
Preben Dam
8260 Viby J
Sam Østergaard Quach
Sam Østergaard Quach
8260 Viby J
Steen Pedersen
Steen Pedersen
8260 Viby J
Søren Quist Rasmussen
Søren Quist Rasmussen
8361 Hasselager
3

Valgområde 3

Charlotte Ellegaard Knudsen
Charlotte Ellegaard Knudsen
8471 Sabro
Claus G. Christensen
Claus G. Christensen
8471 Sabro
Claus Hansen
Claus Hansen
8464 Galten
Flemming Otto Jensen
Flemming Otto Jensen
8464 Galten
Hanne K. Mortensen
Hanne K. Mortensen
8464 Galten
Henning Kruse
Henning Kruse
8382 Hinnerup
Jens Kruse Ørhøj
Jens Kruse Ørhøj
8464 Galten
John Kristensen for Vejballegaard ApS
John Kristensen for Vejballegaard ApS
8450 Hammel
Karsten Hegelund
Karsten Hegelund
8464 Galten
Kim Frandsen
Kim Frandsen
8464 Galten
Kjeld Hansen
Kjeld Hansen
8464 Galten
Nils Birkegaard Pedersen
Nils Birkegaard Pedersen
8382 Hinnerup
Ole Larsen
Ole Larsen
8660 Skanderborg
Peter Kjeldgaard
Peter Kjeldgaard
8670 Låsby
4

Valgområde 4

Ali Glundal Nuur
Ali Glundal Nuur
8270 Højbjerg
Anton Gammelgaard
Anton Gammelgaard
8270 Højbjerg
Bo Nordby
Bo Nordby
8310 Tranbjerg J
Hans A Pedersen
Hans A Pedersen
8270 Højbjerg
Hans Skou
Hans Skou
8270 Højbjerg
Ivan Munk
Ivan Munk
8270 Højbjerg
Jan Anton Radzewicz
Jan Anton Radzewicz
8270 Højbjerg
Lars Vestergaard Jacobsen
Lars Vestergaard Jacobsen
8310 Tranbjerg J
Linda Ernst Norn
Linda Ernst Norn
8270 Højbjerg
Lone Terkildsen
Lone Terkildsen
8310 Tranbjerg J
Michael Korsholm
Michael Korsholm
8270 Højbjerg
Ole Rix Østergaard
Ole Rix Østergaard
8310 Tranbjerg J
Tekla Pryds
Tekla Pryds
8270 Højbjerg
Thomas Houe Thomsen
Thomas Houe Thomsen
8270 Højbjerg
5

Valgområde 5

Arne Møller Jensen
Arne Møller Jensen
8355 Solbjerg
Benedikte Sofie Dalhoff Werk
Benedikte Sofie Dalhoff Werk
8300 Odder
Claus Bonde Mikkelsen
Claus Bonde Mikkelsen
8300 Odder
Claus Dahlgaard Mortensen
Claus Dahlgaard Mortensen
8300 Odder
Claus Peter Nielsen
Claus Peter Nielsen
8300 Odder
Herdis Larsen
Herdis Larsen
8300 Odder
Jan Gade
Jan Gade
8300 Odder
Kim Nørgaard
Kim Nørgaard
8300 Odder
Knud Søndergård
Knud Søndergård
8300 Odder
Lars Kreutzfeldt Rasmussen
Lars Kreutzfeldt Rasmussen
8300 Odder
Lotte Yde Knudsen
Lotte Yde Knudsen
8355 Solbjerg
Ole Lykke Petersen
Ole Lykke Petersen
8300 Odder
Ole Nielsen
Ole Nielsen
8300 Odder
Per Nielsen
Per Nielsen
8355 Solbjerg
6

Valgområde 6

Brian Balle
Brian Balle
8361 Hasselager
Dan Lykholt
Dan Lykholt
8362 Hørning
Erik Brandt
Erik Brandt
8362 Hørning
Henning Elgaard Andersen
Henning Elgaard Andersen
8362 Hørning
Ivan Dybvad
Ivan Dybvad
8320 Mårslet
Jens Thomsen for Tranbjerggård ApS
Jens Thomsen for Tranbjerggård ApS
8320 Mårslet
Jesper Mørk Albertsen
Jesper Mørk Albertsen
8340 Malling
Kjeld Lyngsø
Kjeld Lyngsø
8362 Hørning
Martin Dybbroe
Martin Dybbroe
8320 Mårslet
Merethe Kruse
Merethe Kruse
8340 Malling
Morten Sejersen
Morten Sejersen
8330 Beder
Ole Krabbe Olesen
Ole Krabbe Olesen
8340 Malling
Rune Vestergaard
Rune Vestergaard
8361 Hasselager
Thomas Hegelund Rønne
Thomas Hegelund Rønne
8362 Hørning
7

Valgområde 7

Frank Jensen
Frank Jensen
8660 Skanderborg
Hans Terp
Hans Terp
8680 Ry
Henrik Næsted Nielsen
Henrik Næsted Nielsen
8660 Skanderborg
Jan Krogh Rasmussen
Jan Krogh Rasmussen
8660 Skanderborg
Jan Løvheim
Jan Løvheim
8680 Ry
Karen Møgeltoft Lebeck
Karen Møgeltoft Lebeck
8660 Skanderborg
Karl-Heinrich Abrahamsen
Karl-Heinrich Abrahamsen
8680 Ry
Kurt Rønne
Kurt Rønne
8660 Skanderborg
Lars Kromand
Lars Kromand
8660 Skanderborg
Peter Rose Nøhr
Peter Rose Nøhr
8660 Skanderborg
Peter Rønne
Peter Rønne
8660 Skanderborg
Rune Bo Viborg Kaldau
Rune Bo Viborg Kaldau
8660 Skanderborg
Simon Boel
Simon Boel
8680 Ry
Thomas Dalsgaard
Thomas Dalsgaard
8660 Skanderborg
Thomas Vedel
Thomas Vedel
8660 Skanderborg